Czas

#BlogDay2014 Piszcie, czytajcie, blogujcie

Jest dzień bloga. Mojego, Twojego. Tych naszych. Tych, które nigdy nie powstały. I nie powstaną. Tych, które są i straszą jednym wpisem. Hello World! Witaj świecie, w którym mnie nie ma. Ale chciałem być. Tych, które odeszły pod klawiszem delete. Tych, które kurzą się pod zapomnianym loginem. Tych, które liczą dni od epilogu. Rozdział zamknięty. Jest dzień bloga, więc napiszę inaczej. O nim. Bo chcę.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ten okrutnik na C anektuje leniwą codzienność. I narzuca priorytety. Jest go niby tyle samo, a coraz mniej. Przecieka przez palce. Skurczył się w temperaturze 24h. Zamiast rozciągać.

Jak guma balonowa o smaku coli. Smak dzieciństwa podkreślany nutką malarstwa na przydrożnej akacji. Dźwiękiem pasikoników na łące za drogą. Skakaniem w gumę aż do kuchy. I graniem w berka do zdartych kolan.

Śmiechem.

Wtedy było go pełno. Wszędzie na wszystko. Nikt nie narzekał.

Ani go dołożyć, ani dokupić. Mówią, że nie jest na sprzedaż. Że najcenniejszy. Ograniczone dobro, po które nie wystoisz w kolejkach. Ani nie wyszarpiesz z czyjejś ręki jak kroksy. Każdy ma odrobinę własnego, który nie starcza.

Albo jest go za dużo. Wlecze się nie wiadomo dokąd, kiedy mógłby ruszyć galopem. O konsystencji beczki miodu z łyżką dziegciu. Podobno leczy. Tak mówią, gdy masz ochotę nie być. Wymazać chwila po chwili wszystkie chwile. Bez sensu.

Niektórzy go kradną. Polują szukając tych Chwil. Wyrywają cenne minuty. Sekunda po sekundzie. Próbują go prześcignąć.

Inni go zabijają. Nudą. Nic-nie-robieniem do kwadratu. Zapytajem. I askiem. Nudzę się. Pytaj. Skakanką XXI wieku. Idź z jego duchem, bo nie nadążysz.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Znów pisać. Bo determinacja. Konsekwencja. Bo życie, które trzeba przecież po prostu czasem żyć. Z dala od selfie. To ja. Ja i jeszcze raz ja. Foodpornu. Bo to ja i zawartość mojego żołądka. Bo wszyscy muszą wiedzieć wszystko. Ja i mój portret. Na Facebooku. Taki chcę być.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Biegać po tych wszystkich blogach, których nam każą nie czytać. Bo słabe. Było. Kto to czyta w ogóle. Bo się sprzedali. Bo za hajs z bloga. Nasz hajs. Przez nas i dzięki nam. Balują.

Nie musi być łatwo. I nie musi być z gumy. Bo na to, co kochasz… Znajdziesz.

#BlogDay2014

A teraz do rzeczy. Ja czytam. Wy czytacie. Bo warto czytać. Blogi też. Więc zanim wrócę do idei BlogShake, raz jeszcze polecam: PijaruKoksu, Pawła Bieleckiego, SocialTalka, Troyanna i moją ukochaną Przewijkę. To nie są blogerzy jednego tekstu. A jeśli to za mało, wpadajcie do Muszkieter.in , którego uwielbiam za prowadzone w komentarzach dyskusje. Martina Zalewskiego, bo nie mogę nie polecić jak lubię. I Kuchnię Poznań, jeden z nielicznych blogów około kulinarnych, które czytam oprócz Edwina. Jeśli za mało Wam marketingu, zaglądnijcie do Dziedzica. Jak pasjonuje Was e-commerce na Klinikę. A jak macie ochotę na coś mocniejszego, zajrzyjcie na MojaTrawa. I mogłabym tak wymieniać w nieskończoność. Blogi na dzień dobry i dzień zły. Blogi mówiące szeptem. I krzyczące, gdy trzeba krzyknąć. Blogi profesjonalne i emocjonalne. Dobrze, że są. 

 • http://www.troyann.pl/ Maciej Trojanowicz

  Dzięki za wzmiankę. <3

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Cała przyjemność po mojej stronie ;)

 • http://www.przewijak.es Przewijka

  W doborowym towarzystwie :* :) dziękuję :)

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Ba! W najlepszym ;) Innych blogów nie czytam przecież, jak tylko te, których grzech nie czytać ;)

 • http://martinzalewski.pl/ Martin Zalewski

  Bardzo dziękuję za wymienienie w tak zacnym gronie. :)

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Ja również dziękuję za polecenie ;)

 • http://muszkieter.in/ Muszkieter

  Wywiązałaś się z nominacji do #blogdaychallenge i to w jakim stylu! Dziękuję :)

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Aż się zarumieniłam ;) Ja również dziękuję :)

 • http://www.blogczekolady.pl/ Aurora

  Same smakołyki! :)

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Najsmaczniejsze smaczności ;) Idę poczytać w takim razie Czekoladę ;)

 • http://www.kuchniapoznan.pl Kuchnia Poznań

  Miło nam :) Dzięki!

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Proszę bardzo ;)

 • http://www.marilabo.pl/ Mari

  dobrze, że jesteśmy :)

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Prawda :)

 • http://socialshake.pl/ Izabela K.

  Motywujesz do zmian, Edwinie, grzech nie czytać ;)

 • MaciejDziedzic

  dzięki za polecenie :)

Next ArticleZnam Twoje wszystkie tajemnice