BlogShake

BlogShake #1

Blogowanie to nie tylko mozolne tworzenie notek, to również, a może przede wszystkim interakcja. Zarówno z czytelnikami, jak i innymi blogerami. Dlatego od czasu do czasu można mnie spotkać komentującą na innych blogach, a gdy tylko mam chwilę, czytam te swoje najulubieńsze. A jak już czytam, to dlaczego nie miałabym się tym podzielić? ;) Poznajcie nowy cykl na blogu. 

Dziś rozpoczynam na blogu nowy cykl: BlogShake. W każdy piątek przedstawię Wam od trzech do pięciu wpisów z innych blogów, które moim zdaniem warto przeczytać w weekend. Do każdego linku dodaję krótki komentarz, który być może w najbliższym czasie stanie się odrębnym tekstem.

Jeśli sami przeczytaliście w tym czasie coś fajnego albo macie swoje refleksje do tekstów, podzielcie się w komentarzu. Miłej lektury!

 

1. Rzecz o transparentności  [PijaruKoksu.pl]

Jakub ostatnio napisał ciekawy tekst, apelując o transparentność działań reklamowych na blogu i nie robienie z czytelnika idioty. W czasach, gdy co drugi bloger chce zarabiać na blogowaniu, a marki masowo otrzymują zapytania o możliwość zrecenzowania produktu, jawność takiej współpracy powinna być podstawą. Warto dodać, że bloger, który stracił wiarygodność pisząc kryptoreklamowe peany, dla części marek przestaje być atrakcyjnym partnerem.

 

2. Miłość trzeba było wynaleźć [PawelBielecki.in]

Tekst wiekowy można by rzec, ale… po prostu genialny. Jeśli ktoś lubi lekko poetyckie, literackie klimaty i naprawdę dobre pióro, to z czystym sumieniem polecam tekst Pawła. Jak się okazuje o miłości też można pisać w sposób niebanalny i nieprzyzwoicie piękny.

 

3. Polactwo 2.0  [SocialTalk.pl]

Wpis też nie najświeższy, ale wzburzył sporą część społeczności internetowej, więc jeśli jeszcze nie czytałeś, warto :) Historia pewnego właściciela sklepu, który zrobił naprawdę sympatyczną promocję dla klientów, a ci, jak to czasem niestety bywa, postanowili się z jego naiwności w internecie naśmiewać. Kamil jak zwykle ostro i wyraziście.

 

4. Nie narzekam – zapierdzielam [Troyann.pl]

Z tekstem Troyanna po prostu się zgadzam. Może dlatego, że sama jestem etatowym pracoholikiem, o czym pewnie kiedyś napiszę. Niespecjalnie jednak mam też ochotę narzekać na cokolwiek, bo zamiast narzekać – wolę po prostu zmieniać rzeczywistość, która mnie irytuje. A jak widzi to Troyann – sami przeczytajcie :)

 

5. Nocne koszmary [Przewijak.es]

Na Przewijaku pewnie mogłabym polecić każdy tekst – Ania pisze genialnie, z dużą dawką humoru i zdrowego dystansu do wielu spraw. Nocne koszmary są mi jednak szczególnie bliskie, jako że podstawą jest dla mnie się zdrowo wysypiać. Niezdrowo zresztą też. U Ani przeczytacie jak to się zmienia po pojawieniu się w życiu dziecka ;)

 • http://www.troyann.pl/ Maciej Trojanowicz

  Wyróżniony czuję się, niniejszym dziękuję. <3

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Przyjemność po stronie czytającego ;) Fajnie poczytać kogoś, kto nie narzeka ;)

 • http://www.pawelbielecki.in/ Pawel Bielecki

  Tak miło o mnie. Dziękuję. No i dzięki za pozostałe linki – jesteś moim osobistym blogowym RSS’em :)

  @MaciejTrojanowicz:disqus coraz częściej nasze nazwiska występują obok siebie, czyżby w tę sobotę nasza znajomość miałaby wybuchnąć tęczą?!?

  • http://socialshake.pl/ Izabela K.

   Proszę bardzo ;) Nie dość, że ładnie, to jeszcze z sensem napisane, więc trzeba polecać ;)

 • http://www.przewijak.es Przewijka

  Tym bardziej mi jest miło znaleźć się w TAKIM gronie :) ja, szary, mały żuczek :)

 • Pingback: #BlogDay2014 Piszcie, czytajcie, blogujcie()

Next ArticleA Ty? Kochasz to, co robisz?